Zoom Android

Zoom programı, diğer bir adıyla (Zoom Cloud Meetings) web üzerinden toplantı, uzaktan eğitim, video konferans, web seminerleri ve özel dersler almak / vermek için kullanabileceğiniz en iyi online görüntülü konuşma uygulamalarından biridir.

Detaylar

Zoom programı, diğer bir adıyla (Zoom Cloud Meetings) web üzerinden toplantı, uzaktan eğitim, video konferans, web seminerleri ve özel dersler almak / vermek için kullanabileceğiniz en iyi online görüntülü konuşma uygulamalarından biridir. Kullanım oranının her geçen gün arttığını aşağıdaki rakamlar net bir şekilde ortaya koymaktadır.Grup mesajlaşmaları içinde kullanışlı olan program, genellikle uzaktan eğitim esnasında kullanılmaktadır ve tartışmalara neden olan pek çok kullanışlı özelliğe sahiptir. Ücretsiz yapabileceğiniz grup toplantıları 40 dk. gibi bir süre ile sınırlıdır.

Koronavirüs COVID-19 salgını neticesinde, Türkiye’ de ve Dünya’ da eğitim artık evlerden verilmeye başlandı. Buna bağlı olarak Zoom Meeting ve Adobe Connect gibi sanal sınıf programlarına olan ilgi ve ihtiyaç haliyle arttı. Ülkemizde bu dersler daha çok EBATV üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı.

Türkiye’ de 18 Mart’ ta üniversiteler, ardından diğer ilk – orta seviyeli okullar da bu uzaktan eğitim sistemine dahil oldu. Böylelikle öğrenciler MEB tarafından hazırlanan EBATV sistemi kullanmanın yanı sıra, Bu tarz programları kullanarak da eğitimlerini sürdürüyorlar.

Öğretmenler, öğrencilerinden uzaktan eğitimler gerçekleştirmek adına Zoom programını indirmelerini istedi ve çok hızlı bir şekilde burada toplanıp dersler verilmeye başlandı.

Kısaca söylemek gerekirse, çevrim içi ve çevrim dışı kullanabileceğiniz, kullanımı gayet basit ve geniş bir özellik yelpazesine sahip bir toplantı programı.


Android Uygulamaları